Плануєте переїзд? Треба перевезти габаритний вантаж в іншу область? Здійснюєте релокацію вашого бізнесу? В цих та багатьох інших випадках виникає необхідність оренди вантажного авто, яке вмістить усі ваші речі та безпечно доставить їх до місця призначення.
Є різні варіанти для вирішення цієї задачі:
- скористатись послугами поштових служб;
- звернутись до логістичної компанії, яка надасть вам автомобіль з водієм;
- знайти приватного перевізника зі своїм авто для перевезення речей;
- орендувати вантажний транспорт та самостійно доставити свій вантаж.
Усі ці варіанти мають свої плюси та мінуси, і тут вже замовник обирає, який для нього буде найзручнішим та найоптимальнішим з точки зору витрат.
Заради об’єктивності розглянемо усі варіанти на прикладі переїзду з Києва до Львова та за умови того, що ваш вантаж можна спакувати на 6 стандартних палет розміром 120*80 см (вага тут не критична, але припустимо, це буде по 200 кг кожна палета, та цінність кожної оцінена у 20 тис. грн.). Відстань між Києвом та Львовом по трасі Google Maps видає як 550 км.
Варіант №1: Поштова служба.
В інтернеті досить легко розрахувати вартість – виходить орієнтовно 12000 грн. (на сайті поштової служби зазначається, що остаточна вартість може дещо відрізнятись від розрахункової).
Плюси:
- заберуть вантаж у вас (вже спакований, звісно) та доставлять до адреси призначення;
- не потрібно витрачати час на дорогу.
Мінуси:
- є ризик пошкодження або втрати (дуже часто важко потім щось довести та отримати компенсацію);
- остаточну вартість скажуть пізніше (вона може дещо зрости);
- щоб проконтролювати вантаж в місці призначення особисто, треба туди доїхати іншим транспортом (а це додаткові витрати).
Варіант №2: Офіційна логістична компанія.
У нашому випадку орієнтовна вартість послуг по перевезенню речей – 10000 грн. Можна знайти як дешевше, так і дорожче.
Плюси:
- зазвичай вантаж застрахований;
- більшість офіційних логістичних компаній мають позитивну репутацію.
Мінуси:
- ваші речі будуть довантажуватись в попутню машину, тому треба буде підлаштовуватись під певний час;
- можливо, вам буде потрібно самостійно доставити вантаж до місця завантаження та забрати потім в місці отримання.
Варіант №3: Приватний перевізник зі своїм авто.
В цьому варіанті, окрім витрат на пальне та оренду автомобіля, ще виникає така стаття витрат як заробітна плата водія. По першому ж оголошенню на популярному в Україні інтернет-ресурсі по телефону озвучили вартість 13000 грн. (машина на 20 кубічних метрів з будкою, яка здатна вмістити 7 палет).
Плюси:
- подібних оголошень в інтернеті досить багато, є з чого вибрати;
- в залежності від технічного стану та року випуску автомобіля можна знайти досить дешеві пропозиції (знижка за додатковий ризик);
Мінуси:
- якщо авто в дорозі вийде з ладу, треба буде шукати чим довезти;
- ви залежите від незнайомої людини та технічного стану її транспортного засобу;
- ви навряд чи будете страхувати вантаж, тож якщо з ним щось трапиться, то відшкодування отримати буде досить проблематично.
Варіант №4: Оренда вантажного авто.
Слід одразу сказати, що зараз в Україні із водійським посвідченням категорії «B» дозволено керувати вантажним автотранспортом, який підпадає під категорію «С».
Якщо взяти в оренду автомобіль GMC Savana (19 кубічних метрів) у компанії «Райдер Україна», розрахунок буде наступний:
- оренда автомобіля на добу (24 + 2 години): 4505 грн. (тариф «Безлімітний» без обмежень пробігу, 122 USD за добу по курсу 36,93);
- витрати на пальне (газ): 21,99 грн. * 110 л (витрати 20 л газу на 100 км) = 2420 грн. + така ж сума на дорогу назад.
Загалом: 9 435 грн.
Плюси:
- ви можете дозавантажити вільний простір фургону масою дрібних коробок абсолютно безкоштовно, а також заощадити на проїзді для себе та ще одного пасажира;
- ніхто, окрім вас самих, не буде дуже обережно поводитись з вашим вантажем, тобто вам не потрібно турбуватись за речі;
- якщо в дорозі трапиться якась пригода, чи авто вийде з ладу, компанія-оператор надає підмінний автомобіль, щоб ви продовжили свій маршрут;
- при оформленні оренди на компанію-юридичну особу ви отримуєте можливість відшкодувати ПДВ (це, по суті, ваша знижка у розмірі 20%);
- вам скоріш за все і так необхідно поїхати у місце, куди доставляється вантаж, тоді навіщо наймати водія і платити йому?
Мінуси:
- вантажний фургон – це, все ж таки, не проста легкова автівка, тому треба пристосуватись до керування (хоча проблем, зазвичай, не виникає – автоматична коробка передач та потужні двигуни повністю нівелюють той страх, який може виникнути одразу);
- вам треба витратити час на дорогу (якщо, звісно, вам і так не потрібно їхати в місце призначення).
Який з варіантів обирати – вирішує замовник, виходячи зі своїх завдань, наявного часу, інших пріоритетів, зважування всіх «за» та «проти», ризиків тощо. Ми надаємо не просто автомобіль, а ще й повноцінний сервіс, що ціниться постійними клієнтами, які обрали Ryder.