Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія - Ryder Україна
Блог та новини:

Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія

Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія

Брендування авто – вид зовнішньої реклами. За своєю спрямованістю вона близька до бігбордів і плакатів у вагонах метро. Але реклама на авто рухлива, охоплює більшу кількість аудиторії та при цьому коштує в десятки разів менше. Низька ціна приваблює в сегмент реклами на авто молоді стартапи, які перебувають на етапі формування бренду. Багато великих компаній також наносять рекламні зображення на свій службовий автопарк.

Брендинг авто: трохи історії

Перші форми реклами на кузові автомобіля з’явилися наприкінці XIX століття. У 1890-х роках деякі компанії в США почали наносити свої рекламні повідомлення на кузови екіпажів для перевезення пасажирів.

У 1920-х роках у Сполучених Штатах стали з’являтися спеціально виготовлені автомобілі з рекламними повідомленнями на кузовах. Ці автомобілі, звані “рекламними машинами”, компанії використовували для привернення уваги громадськості до своїх продуктів і послуг.

З плином часу, з розвитком технологій і зростанням популярності автомобілів, реклама на кузові стала все більш поширеною. Особливо популярна вона у світі автоспорту. Якщо подивитись на ралійні машини, то одразу впадає в око їхня майже повна заповненість логотипами спонсорів. Іноді навіть важко зрозуміти, якого кольору сама машина.

Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія

Боліди Формули-1 теж активно обклеюють рекламою. Заїзди привертають величезну аудиторію в усьому світі, і спонсори не втрачають можливості заявити про себе мільйонам глядачів.

Що потрібно знати перед обклеюванням авто рекламою

Покриття автомобіля рекламними наклейками не потребує узгодження з поліцією або іншою державною установою. Згідно зі статтею 18 Закону України “Про рекламу” розміщення реклами на транспорті узгоджується лише з власниками транспорту або уповноваженими ними органами. Заборонено вимагати від власників транспортних засобів отримання дозволів, погоджень та інших документів щодо розміщення реклами.

Під час брендування транспорту важливо враховувати кілька обмежень:

 • заборонено наносити рекламу, яка повторює або імітує кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів;
 • не можна використовувати світловідбивні матеріали;
 • реклама не повинна супроводжуватися звуковими або світловими сигналами.

На скло автомобіля можна наносити рекламні матеріали тільки за умови, що вони забезпечують безперешкодний огляд для водія.

Способи брендингу авто

Найпопулярніший спосіб брендування транспорту – обклеювання кузова вініловою плівкою. Можливі два варіанти її виготовлення:

 • Плотерна порізка використовується для простої графіки та нескладних написів. Потрібні контури вирізають плотером – спеціальним приладом для різання.
 • Цифровий друк використовується для складніших зображень. Цим методом можна створити градієнти, складні графічні елементи та написи.

Головна перевага вінілової плівки – простота монтажу і демонтажу. Її можна швидко наклеїти на кузов і також швидко зняти. Лакофарбове покриття при цьому не постраждає. Навпаки, вініл захищає кузов від подряпин і відколів.

Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія

Наклейки – це вінілова плівка меншого розміру, яку можна наносити на певні частини автомобіля, наприклад на двері, бампер або вікна.

Ще один варіант брендування – світлодіодні екрани, встановлені зовні автомобіля для відображення динамічної реклами або відео.

Щоб брендинг вашого авто був ефективним з точки зору маркетингу, пам’ятайте про такі моменти:

 1. Підтримуйте однаковість для всіх брендових автомобілів. Має сенс робити дизайн машин в одному стилі, хоча деякі відмінності допустимі.
 2. Переконайтеся, що брендинг видно на відстані: використовуйте великі зображення і шрифти, які можна прочитати та розпізнати здалеку.
 3. Зберігайте дизайн простим. Уникайте безладу і використовуйте простий шрифт, що легко читається.

Часто люди бачать ваш автомобіль мимохідь, тому надавайте тільки важливу інформацію. Логотип і заклик до дії – все, що потрібно.

Якісна вінілова плівка прослужить 5-7 років, тому вам не доведеться регулярно її змінювати.

Переваги брендування транспорту

Брендинг авто пропонує низку переваг для бізнесу, таких як:

 • Підвищення впізнаваності та авторитету бренду. Автомобілі з фірмовою графікою і написами діють як рухомі рекламні щити, підвищуючи впізнаваність бренду. Транспортний засіб привертає увагу і знайомить з брендом широку аудиторію, включно з пішоходами, пасажирами та іншими водіями. Брендований автомобіль справляє враження професіоналізму і формує довіру до бізнесу. Це демонструє, що компанія піклується про свій імідж.
 • Залучення нових клієнтів. Брендування машини надає мобільну рекламну платформу, що допомагає компаніям залучати потенційних клієнтів із різних місць і демографічних груп. Це дає змогу бізнесу розширити сферу своєї діяльності за межі фізичного розташування магазину або офісу. Також рекламу на авто можна стратегічно використовувати в певних місцях, щоб залучити бажану аудиторію. Комерційні авто з вашими наліпками легко привернуть увагу потенційних клієнтів у промзоні, а брендовані таксі – у центрах ділової активності
 • Рентабельна маркетингова стратегія. Брендинг авто може стати вигідною стратегією порівняно з іншими методами реклами. Достатньо один раз виготовити рекламні матеріали та нанести їх на кузов.
 • Ненав’язливість. На відміну від традиційних методів реклами, таких як ролики на телебаченні або радіо, брендування автомобілів не є нав’язливим. Воно не заважає діяльності споживачів, а радше інтегрується в їхнє повсякденне середовище.

Чому брендування авто – це круто. Брендинг авто як вигідна маркетингова стратегія

Всі перераховані вище переваги роблять обклеювання авто рекламою відмінним маркетинговим інструментом.

Ryder Ukraine надає послугу брендування вантажних авто відповідно до корпоративних стандартів клієнта.