Брендування авто – вид зовнішньої реклами. За своєю спрямованістю вона близька до бігбордів і плакатів у вагонах метро. Але реклама на авто рухлива, охоплює більшу кількість аудиторії та при цьому коштує в десятки разів менше. Низька ціна приваблює в сегмент реклами на авто молоді стартапи, які перебувають на етапі формування бренду. Багато великих компаній також наносять рекламні зображення на свій службовий автопарк.
Перші форми реклами на кузові автомобіля з’явилися наприкінці XIX століття. У 1890-х роках деякі компанії в США почали наносити свої рекламні повідомлення на кузови екіпажів для перевезення пасажирів.
У 1920-х роках у Сполучених Штатах стали з’являтися спеціально виготовлені автомобілі з рекламними повідомленнями на кузовах. Ці автомобілі, звані “рекламними машинами”, компанії використовували для привернення уваги громадськості до своїх продуктів і послуг.
З плином часу, з розвитком технологій і зростанням популярності автомобілів, реклама на кузові стала все більш поширеною. Особливо популярна вона у світі автоспорту. Якщо подивитись на ралійні машини, то одразу впадає в око їхня майже повна заповненість логотипами спонсорів. Іноді навіть важко зрозуміти, якого кольору сама машина.
Боліди Формули-1 теж активно обклеюють рекламою. Заїзди привертають величезну аудиторію в усьому світі, і спонсори не втрачають можливості заявити про себе мільйонам глядачів.
Покриття автомобіля рекламними наклейками не потребує узгодження з поліцією або іншою державною установою. Згідно зі статтею 18 Закону України “Про рекламу” розміщення реклами на транспорті узгоджується лише з власниками транспорту або уповноваженими ними органами. Заборонено вимагати від власників транспортних засобів отримання дозволів, погоджень та інших документів щодо розміщення реклами.
Під час брендування транспорту важливо враховувати кілька обмежень:
На скло автомобіля можна наносити рекламні матеріали тільки за умови, що вони забезпечують безперешкодний огляд для водія.
Найпопулярніший спосіб брендування транспорту – обклеювання кузова вініловою плівкою. Можливі два варіанти її виготовлення:
Головна перевага вінілової плівки – простота монтажу і демонтажу. Її можна швидко наклеїти на кузов і також швидко зняти. Лакофарбове покриття при цьому не постраждає. Навпаки, вініл захищає кузов від подряпин і відколів.
Наклейки – це вінілова плівка меншого розміру, яку можна наносити на певні частини автомобіля, наприклад на двері, бампер або вікна.
Ще один варіант брендування – світлодіодні екрани, встановлені зовні автомобіля для відображення динамічної реклами або відео.
Щоб брендинг вашого авто був ефективним з точки зору маркетингу, пам’ятайте про такі моменти:
Часто люди бачать ваш автомобіль мимохідь, тому надавайте тільки важливу інформацію. Логотип і заклик до дії – все, що потрібно.
Якісна вінілова плівка прослужить 5-7 років, тому вам не доведеться регулярно її змінювати.
Брендинг авто пропонує низку переваг для бізнесу, таких як:
Всі перераховані вище переваги роблять обклеювання авто рекламою відмінним маркетинговим інструментом.
Ryder Ukraine надає послугу брендування вантажних авто відповідно до корпоративних стандартів клієнта.