Комерційні американські авто в Україні: характеристики, цікаві відмінності - Ryder Україна
Блог та новини:

Комерційні американські авто в Україні: характеристики, цікаві відмінності

Комерційні американські авто в Україні: характеристики, цікаві відмінності

В Україну регулярно ввозять американські машини. Інтерес зумовлений насамперед ціною, якістю і хорошим вибором моделей з різною комплектацією. Причому йдеться не тільки про американські марки машин, а й про європейські, японські марки авто, що мають свої особливості на американському ринку. Сьогодні багато з них можна купити й орендувати в Україні.

Найкращі комерційні американські автомобілі

Найважливіші характеристики під час вибору комерційного авто – вантажність і об’єм вантажного відсіку, ходові характеристики та рівень комфорту. Давайте розглянемо найпопулярніші з них.

Ford Transit

Ford – найпопулярніша марка американських машин у США та Європі. Вантажні автомобілі Ford Transit почали виробляти в 1965 році, на сьогодні з конвеєра зійшло понад 6 млн одиниць. Останнє покоління – восьме. Авто для ринку США збирають на заводі Kansas City Assembly Plant у штаті Міссурі.

Ford Transit

 

Transit доступний у кількох варіантах:

  • з бензиновими двигунами 3.7L Ti-VCT V6 і 3.5L EcoBoost V6;
  • з дизельним мотором 3.2L Duratorq TDCi.

Усі моделі в США мають задній привід і оснащуються 6-ступінчастою АКПП.

Кузов також може бути різним: вантажний, вантажно-пасажирський і пасажирський фургон. Доступні різні габарити:

  • 6 варіантів довжини кузова від 5 532 мм до 6 758 мм;
  • 3 варіанти висоти: 2 087 мм, 2 560 мм і 3 050 мм.

Об’єм вантажного відсіку відрізнятиметься залежно від обраних габаритів. Кожна деталь Ford Transit спеціально розроблена для максимальної продуктивності та гнучкості, що робить авто придатним майже для будь-якого завдання.

Відмінності американського Ford Transit від європейської версії

Головною відмінністю є двигуни. У Європі доступні 2 дизельні двигуни 2.2L Duratorq TDCi I4 і 2.4L Duratorq TDCi I4 та бензиновий мотор 2.3L Duratec I4. Автомобілі оснащуються 6-ступінчастою МКПП або 6-ступінчастою АКПП. Європейські Ford Transit збирають на заводах в Іспанії та Туреччині.

Mercedes Sprinter

Mercedes випереджає конкурентів, коли йдеться про функції безпеки та рівень комфорту. У минулому Sprinter у США продавався під марками Mercedes-Benz, Dodge, а з шильдиком Freightliner його можна було купити до 2021 року. Наразі авто продається під маркою Mercedes-Benz.

Mercedes Sprinter

 

Вантажна версія для США випускається в різних модифікаціях:

  • 2 варіанти колісної бази 3 657 мм і 4 318 мм;
  • 2 варіанти висоти даху – стандартна 1 539 мм і висока 1 838 мм;
  • 3 варіанти довжини – коротка 5 910 мм, стандартна 6 945 мм, подовжена 7 345 мм;
  • 2 вагові категорії – 2 500 і 3 500 кг.

Моделі вагою 3.5 т мають можливість встановлення здвоєних задніх коліс.

Американські Sprinter оснащуються 6-ступінчастою, 7-ступінчастою, 9-ступінчастою АКПП, у лінійці представлено бензинові та дизельні двигуни об’ємом 1.8-3.0 л. Великовузлове складання вантажних версій відбувається на заводі в Ладсоні, Південна Кароліна, а пасажирські моделі імпортуються безпосередньо з Німеччини.

GMC Savana

GMC – марка вантажних автомобілів та позашляховиків, що належить американській компанії General Motors. Модель GMC Savana – справжня “робоча конячка” в США. Автомобіль пропонується тільки у версіях 2500 і 3500. Просте компонування із заднім приводом – єдина конфігурація трансмісії. Версія з бензиновим двигуном V-6 об’ємом 4.3 л має вантажність 1 100 кг, а модель із потужним 6.6-літровим V-8 може перевозити до 2 200 кг.

GMC Savana

 

Базова пасажирська модель вміщує до 15 осіб. Вантажна модель 3500 пропонує кузов об’ємом 16 або 26 м3. Компанія Ryder встановлює на такі авто газобалонне обладнання, щоб підвищити рентабельність перевезень.

RAM ProMaster

Вантажні фургони RAM ProMaster відрізняються універсальністю. Доступна вантажна і пасажирська версія. У стандартній комплектації авто поставляється з 3.6-літровим двигуном V-6 і переднім приводом. Версія 2023-го року укомплектована 9-ступінчастою АКПП, більш ранні моделі – 6-ступінчастим “автоматом”.

RAM ProMaster

 

Ця американська машина доступна в декількох версіях:

  • 1500 з довжиною вантажного відсіку 2 438 або 3 048 мм,
  • 2500 з довжиною 3 048 або 3 657 мм;
  • 3500 з довжиною 3 048, 3 657 або 3 962 мм.

Висота даху також може бути різною – 1 676, 1 955 або 2 184 мм.

Nissan NV

Nissan NV 1500

Nissan NV – повнорозмірний фургон, що продавався з 2011 до 2021 року в США і Канаді. У NV використовували платформу F-Alpha, знайому за Nissan Titan, Armada та Infiniti QX. NV доступний тільки із заднім приводом у поєднанні з 5-ступінчастою або 7-ступінчастою АКПП.

  • NV1500 має вантажопідйомність 1244 кг. Він доступний тільки з 4-літровим двигуном V6. Модель випускалася в комплектаціях S або SV. SV пропонує дверні замки та вікна з електроприводом, 17-дюймові сталеві колеса.
  • NV2500 HD оснащений 4-літровим двигуном V6, а більший V8 доступний у комплектації SL. Вантажність становить 1421 кг. NV2500 HD випускався зі стандартним або високим дахом. Комплектація SV відрізнялася центральною консоллю з розетками, додатковою розеткою 120 В у вантажному відсіку. У комплектації SL додані хромовані бампери, решітка радіатора і дверні ручки, 17-дюймові хромовані колеса.
  • NV3500 HD доступний тільки з 5.6-літровим двигуном V8 з низьким або високим дахом. Вантажність становить 1780 кг.

Для глобального ринку Nissan випускає моделі NV200, NV300, NV400.

Chevrolet Express

У вантажному фургоні Chevrolet Express достатньо місця для перевезення обладнання, а в пасажирському авто зручно розміщуються до 15 осіб. У версіях останнього покоління доступні 2 двигуни:

  • 4.3 л V6 у парі з 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Це стандарт для Express 2500 і Express 3500.
  • 6.6 л V8 у парі з потужною 6-ступінчастою АКПП доступний на Express 2500 і Express 3500. Максимальна вага причепа до 4 535 кг.

Chevrolet Express

Версії 2500 і 3500 доступні з колісною базою 3 429 мм або 3 937 мм.

Основні відмінності американських автомобілів від європейських

Автомобілі, призначені для американського і європейського ринків, часто відрізняються один від одного в результаті низки чинників, таких як законодавство, уподобання споживачів, технічні стандарти, культурні особливості. Ось основні відмінності:

  • Перше, що кидається в очі, – поворотники червоного кольору. У США задні поворотники ще з 1920-х років вбудовувалися в одну нішу з гальмівними лампами, яким за правилами належало бути червоними.
  • Одиниці вимірювання. У США основною мірою відстані є миля, тому всі цифри на спідометрі вказані в милях на годину. Пройдена відстань на одометрі також відображається в милях. Ще одна відмінність – показання температури на приладовій панелі вказані за шкалою Фаренгейта.
  • Автоматична коробка передач на ринку США встановлена навіть на найбюджетніших авто. В Америці машина справді не розкіш – автомобіль є практично в кожній родині. Щоб спростити водіння, майже всі марки американських авто встановлюють АКПП. Частка моделей з МКПП не перевищує 10%.
  • Габарити. У більшості європейських міст вузькі дороги, а центр останнім часом закривають для авто. Через це європейці все частіше віддають перевагу компактним і більш маневреним машинам. А от Америка відома своїми широкими дорогами та просторими парковками, тому серед американців популярні седани та пікапи, які мають великі габарити та просторий інтер’єр.
  • Об’єм двигуна та витрата пального. У Європі дороге пальне, тому покупці віддають перевагу економічним авто. У США двигун об’ємом 4,5 і навіть 6 л – норма. Паливо відносно дешеве, тому витрата в 15-20 л на 100 км не відлякує покупців. Таким чином американські та європейські виробники мають різні пріоритети при проектуванні автомобілів.
  • Америка та Європа мають різні норми та вимоги щодо безпеки, екологічних стандартів та технічних специфікацій. Компанії-виробники повинні відповідати вимогам кожного ринку та адаптувати свої моделі відповідно. Приміром, США застосовують єдині стандарти для бензинових і дизельних автомобілів, тоді як ЄС дозволяє вищі рівні забруднення повітря для дизельних автомобілів. У результаті автомобілі на дизелі набагато популярніші в Європі. Їхній популярності сприяє і те, що дизель є дешевшим паливом порівняно з бензином. З огляду на згадані вище високі ціни на бензин, це є найважливішим фактором для європейських водіїв.
  • Обидва ринки ставлять акцент на розвиток електричних і гібридних автомобілів, але існують відмінності в стимулюванні та регулюванні цих технологій. Наприклад, в Європі існують більш жорсткі норми на викиди для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння і більш щедрі субсидії та податкові пільги для купівлі електромобілів.
  •  Стандарти безпеки в Європі часто суворіші щодо застосування і доступності систем активної безпеки, таких як системи екстреного гальмування, контролю смуги руху, системи попередження про зіткнення, дитячі утримувальні пристрої тощо. Це зобов’язує європейських автовиробників відповідати більш суворим стандартам безпеки і використовувати передові технології. У США ж деякі з цих систем можуть бути обов’язковими тільки на більш високих рівнях комплектації або за бажанням покупця.

Усі перераховані вище фактори призвели до того, що в американських і європейських споживачів склалися різні уподобання і смаки (назвемо їх “культурні особливості”) щодо вибору авто. Так, американці цінують більший об’єм двигуна, автоматичну коробку передач і м’якшу підвіску, в той час як європейські водії часто орієнтовані на кращу маневреність, компактність і економію палива.

Цікавий факт пов’язаний з американськими вантажними авто. Практично всі сучасні вантажівки в США мають довгий капот, тоді як європейські Renault, Volvo, Iveco та інші марки пропонують безкапотне компонування. Річ у тім, що в ЄС правилами обмежена максимальна довжина сідельного автопоїзда – 16.5 м. У США вона не лімітується, тому автомобіль може бути довшим, чим і користуються марки американських вантажних авто.

Комерційні американські авто в Україні: характеристики, цікаві відмінності

 

Капот підвищує комфорт і безпеку. Вантажівки з капотом безпечніші, адже перед кабіною є 1-2 додаткових метри. Таке компонування полегшує доступ для обслуговування. Кабіна в американських фурах просторіша і тепліша, тому сьогодні безкапотні вантажівки в США можна зустріти хіба що на виставках.

Комерційні автомобілі зі США в Україні

Українські покупці цінують практичність і комфорт мікроавтобусів і фургонів із США. Це потужні авто з високою вантажністю, які підходять для різних завдань. На аукціонах вигідно купувати старі автомобілі з подальшим доставленням в Україну.

Утім, іноді автомобіль потрібен на короткий період – у цьому разі вигідніше взяти американський автомобіль в оренду.

Компанія Ryder надає в оренду найкращі комерційні автомобілі у своєму класі: Nissan, Ford Transit, GMC Savana, Mercedes Sprinter. Дізнатися умови оренди.