Блог та новини:

Що буде, якщо залити дизель замість бензину і навпаки

Що буде, якщо залити дизель замість бензину і навпаки

Незважаючи на розвиток зелених технологій, у більшості автомобілів все ще встановлені двигуни внутрішнього згоряння, а бензин і дизель залишаються найпопулярнішими видами пального. При цьому вони не взаємозамінні, і іноді виникають ситуації, коли водії заливають у бак дизель замість бензину і навпаки. Давайте розберемося, якими будуть наслідки, і що робити в такій ситуації.

Відмінності між дизельним паливом і бензином

Бензин і дизельне пальне отримують із нафти. Вони багато в чому схожі, але є відмінності в хімічному складі, в’язкості, плинності. Відрізняється і температура займання: дизель починає горіти за 380°С, бензин – за 500°С. Крім того, бензин часто змішують з етанолом – легкозаймистою органічною сполукою, що робить його ще більш горючим. Дизельне пальне не має таких характеристик.

Бензиновий та дизельний двигуни працюють по-різному. Бензин потрапляє у двигун, вже попередньо змішаний із повітрям. Займання суміші відбувається від електричної іскри. Її генерують свічки запалювання, без яких бензиновий мотор не може працювати.

Принцип дії дизельного мотора трохи відрізняється. Дизельне пальне потрапляє в циліндри окремо від повітря. Гаряче повітря подається під тиском, і займання дизеля відбувається під дією стиснення.

У зв’язку з перерахованими вище відмінностями, якщо залити дизель у бензиновий двигун і навпаки, можуть виникнути проблеми.

 

Що буде, якщо залити дизель замість бензину і навпаки

Залив дизель замість бензину: наслідки та план дій

У разі потрапляння дизельного пального в бензиновий двигун ви відразу помітите проблему. Дизель щільніший за бензин, тому суміш розшарується. Більш важке дизельне пальне буде осідати вниз. Оскільки дизель густіше і щільніше бензину, паливний насос буде насилу переміщати дизельно-бензинову суміш по системі. Густе дизельне паливо буде насилу проходити крізь паливний фільтр, він швидко засмітиться.

Навіть невелика кількість дизеля призведе до проблем у роботі двигуна. Паливна суміш не так сприйнятлива до іскри через високу щільність. Бензин у паливній системі буде розбавляти дизель, і автомобіль зможе продовжити рух, поки бензин повністю не зникне. Щойно його залишки згорять, паливні магістралі будуть заткнені дизельним пальним. Двигун почне глухнути.

Дизельне пальне швидко засмітить форсунки. Це може призвести до заклинювання. Якщо ви спробуєте запустити двигун і продовжити рух, дизель може ще сильніше пошкодити двигун. У підсумку доведеться робити промивку і міняти масло.

Що робити, якщо залив дизель у бензиновий двигун:

  • перш за все, не запускайте мотор і спорожніть бак;
  • якщо автомобіль був в експлуатації, необхідно відбуксирувати його на СТО і видалити все дизельне пальне з паливопроводів, форсунок;
  • якщо це не вирішить проблему повністю, можливо, доведеться додатково розібрати компоненти двигуна;
  • може знадобитися заміна масла.

Складність і вартість ремонту безпосередньо залежатиме від ваших дій.

 

Що буде, якщо залити дизель замість бензину і навпаки

Залив бензин замість дизеля: наслідки та план дій

Бензин у дизельному двигуні може призвести до більш руйнівних наслідків, але вони настають пізніше.

Через високу схильність бензину до займання він запалюється набагато раніше, ніж дизельне пальне. Таке раннє займання і летючість можуть призвести до катастрофічних пошкоджень дизельного двигуна і його компонентів.

Деякі водії додають бензин у дизель, щоб зробити його більш текучим і полегшити займання. Робити це категорично заборонено – ви тільки нашкодите двигуну. Також не варто експериментувати та заливати трохи бензину в дизель, щоб полегшити запуск мотора взимку. Для цього автомобілі оснащені системами Webasto.

Якщо залити бензин у дизельний двигун, він працюватиме нормально деякий час. Пізніше така експлуатація призведе до серйозних наслідків. Це пов’язано з тим, що дизельне паливо доволі густе, і в його складі є масла. Бензин більш текучий і не має змащувальних властивостей, тому деталі дизельного двигуна зношуватимуться значно швидше.

Температура займання бензину вища, тому камери згоряння нагріватимуться сильніше, через що впаде потужність двигуна. У такій ситуації водій починає активніше тиснути на педаль газу. Двигун постійно працює на знос: деталі отримують недостатньо мастила, а через постійний перегрів вони починають руйнуватися.

У кращому разі доведеться замінити клапани, поршні, прокладки. У гіршому – доведеться робити капітальний ремонт двигуна або зовсім замінити його.

Не заводьте мотор, якщо зрозуміли, що в баку не той вид палива. Достатньо буде злити бензин і просушити бак. Вам не доведеться промивати паливні магістралі та тим більше двигун. Якщо ви вже проїхали кілька кілометрів, якомога швидше заглушіть мотор і відбуксируйте авто на СТО.

 

Підбиваючи підсумок, щоб уникнути проблем, стежте за тим, яке паливо заливаєте в бак. А якщо ви вже зрозуміли, що залили бензин замість дизеля або навпаки, не заводьте мотор або зупиніться, якщо ви вже поїхали. Проста порада, але саме вона може допомогти вам уникнути ремонту автомобіля.

Якщо ви орендуєте вантажний автомобіль в компанії Ryder, і у вас трапилася подібна ситуація, дотримуйтесь викладених вище інструкцій і зв’яжіться з нами для координації подальших дій. Наші фахівці допоможуть вам вирішити проблему, а в разі необхідності нададуть підмінний автомобіль.